Локалните избори на северот на Косово одложени за догодина во април, соопшти претседателката Вјоса Османи

Претседателката на Косово на прес-конференцијата објасни дека во овој момент е неопходно одложување на вонредните локални избори … Продолжи со читање Локалните избори на северот на Косово одложени за догодина во април, соопшти претседателката Вјоса Османи