Крстот на Попова Шапка ја подгреа политичката реторика, апели истото да не се случи и со меѓуетничките односи

Од Беса денеска попладне остро реагираа на објавата на директорот на ЦУК Стојанче Ангелов кој на Фејсбук … Продолжи со читање Крстот на Попова Шапка ја подгреа политичката реторика, апели истото да не се случи и со меѓуетничките односи