Кривичен повторно ќе одлучува за амнестија на обвинетите во случајот „Организатори на 27 април“

Поранешниот претседател на Собрание, Трајко Вељаноски, ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристоски и бившиот директор на некогашната … Продолжи со читање Кривичен повторно ќе одлучува за амнестија на обвинетите во случајот „Организатори на 27 април“