Кралицата Елизабета ја назначи Лиз Трас за британска премиерка

Наместо традиционалната церемонија за назначување на новиот британски премиер да ја изведе во Бакингемската палата во Лондон, … Продолжи со читање Кралицата Елизабета ја назначи Лиз Трас за британска премиерка