Ковид-19: Вкупниот број на заболени во Македонија надмина 10 000

Во последните 24 часа, регистрирани се нови 152 случаи на ковид-19 од 1 077 тестирања, информира министерството … Продолжи со читање Ковид-19: Вкупниот број на заболени во Македонија надмина 10 000