Ковид-19: Нови 125 случаи, 7 починати и 6 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1 019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19. … Продолжи со читање Ковид-19: Нови 125 случаи, 7 починати и 6 оздравени