Ковид-19: Дури 30 починати за 24 часа, регистрирани 947 нови случаи

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 41 222, бројката на … Продолжи со читање Ковид-19: Дури 30 починати за 24 часа, регистрирани 947 нови случаи