Ковид-19: 24 починати и 990 нови случаи

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 47 050, бројката на оздравени пациенти е … Продолжи со читање Ковид-19: 24 починати и 990 нови случаи