Ковачевски најави оставка и предвремени избори ако се изгласаат уставните измени во Собранието

Ковачевски вели дека постои уште една опција за да ја придобијат партијата ВМРО-ДПМНЕ, без чии пратеници не … Продолжи со читање Ковачевски најави оставка и предвремени избори ако се изгласаат уставните измени во Собранието