Косовски полицаец е убиен утринава на северот од земјата, премиерот Курти ја обвини Србија за нападот

Наредник од косовската полиција утринава е убиен во селото Бањско во Лепосавиќ, а уште еден полицаец е … Продолжи со читање Косовски полицаец е убиен утринава на северот од земјата, премиерот Курти ја обвини Србија за нападот