Кирби: САД се уверени дека наскоро ќе има значително зголемување на помошта за Појасот Газа

Портпаролот на Белата куќа вели дека првата фаза е испорака до 100 камиони со помош дневно, прецизирајќи … Продолжи со читање Кирби: САД се уверени дека наскоро ќе има значително зголемување на помошта за Појасот Газа