Кинескиот претседател Си Ѓинпинг планира посета на Русија

Си Ѓинпинг на средбата со својот руски колега Владимир Путин ќе ги повтори повиците да не се … Продолжи со читање Кинескиот претседател Си Ѓинпинг планира посета на Русија