Ќе се врши обдукција на починатиот по синоќешната престрелка во Чаир, Обвинителството обезбедило и видеоснимки

Јавното обвинителство соопшти дека синоќа дежурен јавен обвинител извршил увид во Чаир, каде што по пукање со … Продолжи со читање Ќе се врши обдукција на починатиот по синоќешната престрелка во Чаир, Обвинителството обезбедило и видеоснимки