Кандидатурата на Силјановска-Давкова до ДИК е без граѓански потписи затоа што тоа е протоколарна работа – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Прашањето за поднесената кандидатура на Силјановска-Давкова без граѓанските потписи го отворија од таборот на нејзиниот противкандидат Стево … Продолжи со читање Кандидатурата на Силјановска-Давкова до ДИК е без граѓански потписи затоа што тоа е протоколарна работа – велат од ВМРО-ДПМНЕ