Кабинетот на Пендаровски за Џамбаски: Ставовите на претседателот беа дадени по седница на СБ, надлежностите се кај Владата

Бугарскиот европратеник денеска упати индиректна закана за атентат до Пендаровски порачувајќи му да се потсети како завршил … Продолжи со читање Кабинетот на Пендаровски за Џамбаски: Ставовите на претседателот беа дадени по седница на СБ, надлежностите се кај Владата