Јавен обвинител денеска ќе поднесе жалба до судот бидејќи не им одреди притвор на лицата што упаднаа во М-НАВ

Четворицата осомничени за упадот во зградата на Македонската навигација, кои синоќа беа изнесени пред судија на претходна … Продолжи со читање Јавен обвинител денеска ќе поднесе жалба до судот бидејќи не им одреди притвор на лицата што упаднаа во М-НАВ