Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за составување мнозинство во нова влада

Шефот на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, предмалку на прес-конференција изјави дека резултатот од изборите значи … Продолжи со читање Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за составување мнозинство во нова влада