Израелски тенкови продираат во Рафах: Нападнат најголемиот бегалски камп, десетици мртви и ранети

Израел повторно нападна делови од северна Газа овој месец, иако во јануари прогласи крај на големите операции … Продолжи со читање Израелски тенкови продираат во Рафах: Нападнат најголемиот бегалски камп, десетици мртви и ранети