Израел и Хамас се блиску до договор за ослободување на заложниците, вели премиерот на Катар

Американскиот дневен весник „Вашингтон пост“ вчера, повикувајќи се на извори упатени во преговорите, објави дека Израел и … Продолжи со читање Израел и Хамас се блиску до договор за ослободување на заложниците, вели премиерот на Катар