Избори во БИХ: И Тривиќ и Додик прогласија победа, се чекаат официјални резултати

Централната изборна комисија синоќа ги објави првите прелиминарни резултати по преброени 54,73 отсто од гласовите, а нови … Продолжи со читање Избори во БИХ: И Тривиќ и Додик прогласија победа, се чекаат официјални резултати