Интерфакс: Дел од руските трупи се повлекуваат од границата со Украина

Во вонредното обраќање до нацијата, украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека има оперативни сознанија од некои земји … Продолжи со читање Интерфакс: Дел од руските трупи се повлекуваат од границата со Украина