Градоначалникот Костовски алармира дека деца од Бутел извесен период се жртви на напади во автобусот 57 на ЈСП

Костовски вели дека чашата е прелиена по синоќешниот напад за кој МВР информираше дека синоќа еден час … Продолжи со читање Градоначалникот Костовски алармира дека деца од Бутел извесен период се жртви на напади во автобусот 57 на ЈСП