Ѓоковиќ ќе бара шест милиони долари отштета од Австралија

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, кој беше протеран од Австралија во пресрет на Грен-слем турнирот, има намера да ја … Продолжи со читање Ѓоковиќ ќе бара шест милиони долари отштета од Австралија