Ѓоковиќ го освои рекордниот десетти Австралија опен и се враќа на првото место на АТП листата

Со оваа победа Ѓоковиќ го освои по десетти пат во кариерата трофејот на Грен-слем турнирот на Австралија … Продолжи со читање Ѓоковиќ го освои рекордниот десетти Австралија опен и се враќа на првото место на АТП листата