Гир: Изјавата на Џамбаски за Пендаровски е неприфатлива

За вчерашните индиректни закани за атентат кон претседателот Стево Пендаровски, кои беа упатени од европратеникот Ангел Џамбаски, … Продолжи со читање Гир: Изјавата на Џамбаски за Пендаровски е неприфатлива