Ганц: Ако Хамас не ги ослободи заложниците до Рамазан, израелската војска ќе го нападне Рафах

Пензионираниот поранешен генерал на израелската војска, сега министер без ресор и дел од воениот кабинет на Нетанјаху, … Продолжи со читање Ганц: Ако Хамас не ги ослободи заложниците до Рамазан, израелската војска ќе го нападне Рафах