(ГАЛЕРИЈА) Косовската полиција го покажа арсеналот оружје запленет кај Бањска, приведени уште две лица

Ситуацијата на северот на Косово, во околината на селото Бањска синоќа, како што пренесе Н1 била мирна, … Продолжи со читање (ГАЛЕРИЈА) Косовската полиција го покажа арсеналот оружје запленет кај Бањска, приведени уште две лица