Францускиот предлог утре пред пратениците, ќе им се обрати и претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен

Утре, на седница закажана во 13 часот, пред пратениците треба да се обрати претседателката на Европската комисија, … Продолжи со читање Францускиот предлог утре пред пратениците, ќе им се обрати и претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен