(ФОТО+ВИДЕО) МВР приведе пет дилери на дрога, меѓу кои и наставничка од Аеродром, откриена лабораторија за производство на амфетамин во Скопје

Како што информираше портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, извршени биле претреси на седум локации во Скопје, при … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) МВР приведе пет дилери на дрога, меѓу кои и наставничка од Аеродром, откриена лабораторија за производство на амфетамин во Скопје