ФОТОВЕСТ: Џафери се вакцинираше со „спутник В“

Претседателот на Собранието Талат Џафери се вакцинираше со вакцината „спутник В“. Тој е меѓу првите високи функционери кои се вакцинираа … Продолжи со читање ФОТОВЕСТ: Џафери се вакцинираше со „спутник В“