(ФОТОГАЛЕРИЈА) Фон дер Лајен и Фиала ги пречекаа Ковачевски и Рама во Брисел

По средбата предвидени се и заеднички изјави по што ќе следува прво меѓувладината конференција со Северна Македонија, а потоа … Продолжи со читање (ФОТОГАЛЕРИЈА) Фон дер Лајен и Фиала ги пречекаа Ковачевски и Рама во Брисел