(ФОТОГАЛЕРИЈА) Аргентина е светски шампион, на пенали ја совлада Франција

Аргентина по третпат стана светски шампион во фудбал, со победата на Франција во финалето на Светското првенство … Продолжи со читање (ФОТОГАЛЕРИЈА) Аргентина е светски шампион, на пенали ја совлада Франција