(ФОТО+ВИДЕО) Заев се сретна со Ципрас: На опонентите им требаа две години да сфатат што значи Преспанскиот договор

Договорот од Преспа не е само решение за спорот за името меѓу двете земји, туку и договор … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Заев се сретна со Ципрас: На опонентите им требаа две години да сфатат што значи Преспанскиот договор