(ФОТО+ВИДЕО) Средба зад маски на Заев и Мицотакис: Сега сме сојузници

Двајцата премиери разговарале и спроведување акцискиот план од Договорот од Преспа, со акцент на работата на заедничките … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Средба зад маски на Заев и Мицотакис: Сега сме сојузници