(ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски го пречека австрискиот претседател Александер ван дер Белен

По пречекот, двајцата претседатели имаа тет-а-тет средба, по што следуваше пленарен состанок на делегациите од двете земји. … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски го пречека австрискиот претседател Александер ван дер Белен