(ФОТО+ВИДЕО) Патнички авион се урна во Непал, најмалку 40 загинати

Во авионот на компанијата „Јети ерлајнс“, кој летал од Катманду до туристичкиот град Покара, имало вкупно 72 лица. … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Патнички авион се урна во Непал, најмалку 40 загинати