(ФОТО+ВИДЕО) Најмалку шест загинати и над 50 повредени во експлозијата во Истанбул

Центарот на Истанбул „врие“ од полиција, а надлетуваат и хеликоптери. На местото на настанот има и голем … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Најмалку шест загинати и над 50 повредени во експлозијата во Истанбул