(ФОТО+ВИДЕО) Катастрофален земјотрес во Турција: Урнати згради, 195 загинати, стотици повредени

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 17,9 километри во Газиантеп и можел да се почувствува на … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Катастрофален земјотрес во Турција: Урнати згради, 195 загинати, стотици повредени