(ФОТО+ВИДЕО) Хероите живеат вечно, порача Спасовски по откривањето на споменикот во чест на загинатите полицајци во Диво Насеље

Спомен-обележјето во кругот на СВР Куманово беше откриено по повод одбележувањето на 22 години од формирањето на … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Хероите живеат вечно, порача Спасовски по откривањето на споменикот во чест на загинатите полицајци во Диво Насеље