(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозија во зградата на Основниот суд во Подгорица

Според неофицијалните информации што ги пренесе „Вјести“, повикувајќи се на полициски извори, во експлозијата се повредени пет … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозија во зградата на Основниот суд во Подгорица