(ФОТО) Борис Џонсон се сретна со Зеленски во Киев

И австрискиот канцелар Карл Нехамер порано денеска во Киев оствари средба со Зеленски Британскиот премиер Борис Џонсон … Продолжи со читање (ФОТО) Борис Џонсон се сретна со Зеленски во Киев