Фон дер Лајен најави: Ќе има сериозни последици за Белорусија

Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, пред почетокот на ЕУ самитот во Брисел порача дека присилното слетување … Продолжи со читање Фон дер Лајен најави: Ќе има сериозни последици за Белорусија