Еврокомесарот Вархеји утре во Софија, потоа во Скопје

Вархеји утре ќе биде во Софија, каде во исто време ќе престојува и шефот на дипломатијата Бујар … Продолжи со читање Еврокомесарот Вархеји утре во Софија, потоа во Скопје