ЕУ му испрати порака на Маск за Твитер: Во Европа „птицата“ ќе лета според нашите правила

Неколку часа претходно Илон Маск по преземањето на сопствеништвото врз Твитер објави порака преку сервисот со текст … Продолжи со читање ЕУ му испрати порака на Маск за Твитер: Во Европа „птицата“ ќе лета според нашите правила