ЕУ бара итно ослободување на Навални – руските власти одговорија: Ќе одлучи судот

Министерството за надворешни работи на Литванија побара од ЕУ да разгледа нови санкции против Русија поради апсењето … Продолжи со читање ЕУ бара итно ослободување на Навални – руските власти одговорија: Ќе одлучи судот