Ескобар од Белград: Договор за нормализација е можен до крајот на годинава, не очекуваме потпис во Охрид

Премиерот на Република Косово, Албин Курти, и српскиот претседател Александар Вучиќ в сабота во Охрид ќе се … Продолжи со читање Ескобар од Белград: Договор за нормализација е можен до крајот на годинава, не очекуваме потпис во Охрид