Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат: Се обврза дека ќе работи непристрасно 

По заклетвата тој доби овации од неговите поддржувачи во парламентот, додека некои пратеници од опозицијата одбија да … Продолжи со читање Ердоган положи заклетва за трет претседателски мандат: Се обврза дека ќе работи непристрасно