Една партија со осум пратеници чека да влезе во Владата, вели Трајанов

Со осум пратеници во Собранието е Алијанса за Албанците (АА), но нејзиниот в.д. претседател Арбен Таравари, не … Продолжи со читање Една партија со осум пратеници чека да влезе во Владата, вели Трајанов