Еден ранет во немирите во Косово, српската страна тврди дека десетици Срби се повредени

Косовската полиција објави дека спроведува акција против шверцери на стоки. Од српска страна, пак, премиерката Ана Брнабиќ … Продолжи со читање Еден ранет во немирите во Косово, српската страна тврди дека десетици Срби се повредени