Две лица загинаа, од кои едно е 15-годишно девојче, во тешка сообраќајка на патот Штип – Свети Николе

Според портпаролката на СВР Штип, во несреќата на самото место животите ги загубиле 15-годишно девојче и 62-годишна … Продолжи со читање Две лица загинаа, од кои едно е 15-годишно девојче, во тешка сообраќајка на патот Штип – Свети Николе